Tesla plánuje časté aktualizace sofwaru

Americká automobilka Tesla plánuje nyní vydávat aktualizace softwaru každých 5 až 10 dnů pro uživatele beta verze Autopilota. Tesla chce majitelům zajistit naprosté bezpečí a opravit chyby, kterých se dopustila.


Tesla 27.října vydala novou aktualizaci Autopilota, který po aktualizaci umí řídit naprosto sám a dle Muska k jízdě nepotřebuje zásah řidiče. Aktualizaci uvedlaTesla pouze vybraným majitelům, kteří mají výborné řidičské dovednosti a jezdí naprosto bezchybně. Automobilka nyní získává od těchto uživatelů zpětnou vazbu a na základě ní celý systém Autopilot vylepšuje.

Generální ředitel Elon Musk předpokládá, že aktualizace pro majitele beta verze Autopilota budou vycházet každých 5 až 10 dní. Musk chce software vylepšit natolik, aby v budoucnu vozy Tesla mohly jezdit zcela bezchybně.

Musk k nové aktualizaci Autopilota řekl, že nová aktualizace má za následek přibližně o jednu třetinu méně zásahu řidičem než předtím. Generální ředitel dále řekl, že chyby v systému Autopilota, kterých se tým dopustil jsou většinou hloupé a společně s týmem jsou tyto chyby schopni rychle opravit.

Kdy výjde tato verze Autopilota pro veřejnost?

Autopilot od automobilky Tesla je v současné době jedním z nejlepších asistenčních systémů na světě. V testech od společností třetích stran, ale stále zůstává v pozadí, jelikož stále nevede komunikaci s řidičem a při jízdě se zapnutým systémem ho nenahrává, což většina společností pokládá za špatné a proto výsledky Autopilotu v těchto testech nejsou nejlepší.

Očekává se, že Tesla veškeré chyby opraví dokonce roku, aby byla schopna na konci letošního roku vydat tuto aktualizaci Autopilota pro širokou veřejnost. Automobilka neustále zlepšuje svůj software na základě zpětné vazby od řidičů. Navíc všechny vozy jí zpět posílají důležité informace, které jí pomůžou ke zlepšení celého softwaru a designu vozů.

Uvidíme, jak tyto aktualizaci ovlivní cenu Autopilota, který by dle Muska měl po dokončení mít hodnotu okolo 100 000 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *