Tesla patentuje novou elektrodu pro svou miliónovou baterii

Společnost Tesla patentuje novou elektrodu NCA, která bude pravděpodobně použita v jejím novém vestavěném článku na baterie, který by měl být delší a levnější.


Nová testovaná baterie je Li-ion baterie s novou generací „monokrystalu“ NMC 532 katody a novým pokročilým elektrolytem, ​​který patentovali. Dokázali ukázat přes 4 000 cyklů v bateriových článcích vyrobených pomocí nové katody. Hongyang Li a Jing Li, technici baterií Tesla a studenti Dahnu, stejně jako samotní Dahnovi, jsou na novém patentu Tesla uvedeni jako vynálezci.

Cílem je, aby společnost Tesla vyráběla své vlastní bateriové články pomocí technologií vyvinutých interními týmy společnosti Tesla, včetně práce od týmu společnosti Dahn, a nových technologií, které byly nedávno získány akvizicí společnosti Maxwell, v obrovském měřítku a za cenu nižší než 100 USD za kWh.

Automobilka vyvíjí v posledních několika měsících výrobní zařízení v tajnosti, stejně jako pilotní výrobní linka ve Fremontu. Očekáváme, že se o projektu a novém bateriovém článku Tesly dozví více na příštím přednášce společnosti, které se nyní má uskutečnit v květnu. Zde je patent společnosti Tesla v plném rozsahu:

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *