Tesla oznámila zvýšení kapitálu o 5 miliard dolarů

Automobilka Tesla včera oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby využila vysokého růstu ceny akcií.


Zatímco generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk dříve uvedl, že automobilka nechce navyšovat kapitál , protože věří, že je schopna financovat svůj ambiciózní růst prostřednictvím svých operací, vypadá to, že by nemohly odolat následnému zvýšení cen akcií.

Cena akcií automobilky Tesla v letošním roce vzrostla o 500% akcie nyní jsou na hodnotě 470 miliardách dolarů.

Automobilka Tesla, ale i přes slova Muska oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů. Za letošního rok se jedná již o druhé zvýšení kapitálu. První zvýšení přišlo v únoru, kdy Tesla navýšila kapitál o 2 miliardy dolarů.

  1. září 2020 společnost Tesla, Inc. uzavřela dohodu o distribuci kapitálu se společností Goldman Sachs & Co. LLC, BofA Securities, Inc., Barclays Capital Inc., Citigroup Global Markets Inc., Deutsche Bank Securities Inc., Morgan Stanley & Co. LLC, Credit Suisse Securities (USA) LLC, SG Americas Securities, LLC, Wells Fargo Securities, LLC a BNP Paribas Securities Corp., jako obchodní zástupci za účelem prodeje akcií kmenových akcií společnosti Tesla v nominální hodnotě 0,001 USD na akcii s celkovým výnosem z prodeje až 5,0 miliard USD, příležitostně prostřednictvím nabídkového programu „na trhu.

Ke konci minulého čtvrtletí měla Tesla rekordní hotovost a peněžní ekvivalenty ve výši 8,6 miliard dolarů.  A právě do peněžních ekvivalentů plánuje Tesla investovat i nyní. Kromě peněžních ekvivalentů plánuje investovat i do cenných papírů USA.

Akcie automobilky před oznámením vzrostly o 7%, ale poté o 1% klesly.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *