Tesla oznámila tajný projekt Roadrunner

V únoru letošního roku se na povrchu objevili neoficiální informace, že Tesla pracuje na utajovaném projektu Roadrunner, který má za cíl vyvinout nové bateriové články s novou technologií. Tyto nové bateriové články by měly být levnější než klasické bateriové články, ale zároveň by měly mít i větší kapacitu. Před nedávnem se objevily informace, že Tesla nyní oficiálně potvrzuje projekt Roadrunner, který nedávno velmi přísně utajovala.


Jistě víte, že Tesla vyvíjí vlastní baterie pro své elektromobily, aby nebyla závislá na ostatních společností jako je Panasonic. Před několika týdny se na povrch dostaly první informace, které potvrzovali tajný projekt Roadrunner, který má za cíl Teslu osamostatnit od jiných výrobců baterií. Tento projekt dokonce potvrdila i sama, ale není tomu, tak dávno.

Zahraniční web Electrek nyní upozorňuje na nový úřední dokument, který potvrzuje existenci tajného projektu Roadrunner. Tento projekt se zabývá vývojem a následnou výrobou baterií pro vozy Tesla.

Jak to celé je?

Tesla nyní chce získat povolení na rozšíření továrny, kde by mohla celý tajný projekt Roadrunner uskutečnit a začít s výrobou bateriových článků. Dle dostupných informací se má jednat o rozšíření továrny Fremont, kde Tesla chce vystavět nové patro. Celé nové patro má mít rozlohu přibližně 2 000 m2 a má být vybaveno několika novými linkami na výrobu bateriových článků.

Tesla ve výrobě baterií chce být opravdu úspěšná, a proto plánuje nepřetržitý provoz 24 hodin denně a 365 dní v roce. Pracovníci budou ve výrobě pracovat na čtyři směny a celá továrna bude zahrnovat zatím 100 zaměstnanců. Je jasné, že nejprve půjde pouze o malou výrobu pouze pro testování a až po důkladném o testování budou bateriové články vyráběny ve velké kapacitě po celém světě.

Veškeré podrobné informace se dozvíme 15.září letošního roku přímo v továrně Fremont, kde Tesla bude pořádat Battery Day, jak nedávno uvedl generální ředitel Elon Musk na svém Twitteru.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *