Tesla oznámila počet dodaných vozů za Q2 2020

Automobilka Tesla oznámila své dodávky elektromobilů za Q2 2020. Tesla za druhé čtvrtletí dodala 90 650 elektromobilů a překonala, tak všechna očekávání.


Před několika týdny vytvořila Wall Street odhad dodávek automobilky Tesla za Q2. Wall Street odhadovala, že Tesla za druhé čtvrtletí dodá 60 000 až 70 000 elektromobilů. Odhad byl vytvořen se započítáním pozastavení továrny Fremont, čímž se zpomalila výroba elektromobilů.  Před nedávnem aktualizovala Wall Street svůj odhad na 80 000.

Nyní automobilka Tesla oznámila výsledný počet dodaných elektromobilů. Tesla za druhé čtvrtletí dodala více než 90 000 elektromobilů.

„Ve druhém čtvrtletí jsme vyrobili přes 82 000 vozidel a dodali přibližně 90 650 vozidel.“

Díky oznámení počtu dodaných elektromobilů vyskočila dnes ráno na trhu hodnota automobilky o 9 %. 90 000 dodaných automobilů znamená, že Tesla zvýšila počet dodaných elektromobilů za minulé čtvrtletí, kdy dodala pouze 88 000 elektromobilů a zaznamenala meziroční pokles o 5 %.

Zdroj: Electrek.co

V porovnání s jinými automobilkami, tak Audi oznámila pokles o 30 % dodávek ve druhém čtvrtletí.

Pro srovnání, ostatní výrobci automobilů hlásí mnohem větší pokles dodávek. Audi právě oznámilo více než 30% pokles dodávek ve druhém čtvrtletí.

Tady je tisková zpráva od společnosti Tesla:

„Zatímco naše hlavní továrna ve Fremontu byla po většinu čtvrtletí zavřena, úspěšně jsme výrobu posunuli zpět na předchozí úroveň. Výsledky čistého příjmu a peněžních toků budou oznámeny spolu se zbytkem naší finanční výkonnosti, když oznamujeme příjmy za Q2. Na náš počet dodávek by se mělo pohlížet jako na mírně konzervativní, protože auto považujeme za dodané, pouze pokud je převedeno na zákazníka a veškeré doklady jsou správné. Konečná čísla se mohou lišit až o 0,5 % nebo více. Dodávky vozidel Tesla představují pouze jedno měřítko finanční výkonnosti společnosti a neměly by se na ně spoléhat jako na ukazatel čtvrtletních finančních výsledků, které závisejí na řadě faktorů, včetně nákladů na prodej, směnných kurzů a kombinace přímo pronajatých vozidel.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *