Tesla otevřela první Supercharger V3 v Pekingu

Tesla minulý týden oznámila, že v první Supercharger V3 v Číně se nachází v Pekingu a je již v plném provozu. Uvedení nové verze Superchargeru do provozu představuje další krok plánu Tesly na rozšíření infrastruktury. Výstavbou nových Superchargerů chce Tesla podpořit místní trh, jelikož se zde vyrábí Model 3 a nachází se zde i Gigafactory.


Automobilka otevření prvního Superchargeru V3 oznámila přes svůj oficiální účet na sociální síti Twitteru. Tesla v příspěvku na Twitteru poznamenala, že výstavba Superchargerů V3 bude rychle narůstat. „První Supercharger V3 se nachází v Pekingu a je již v provozu. Další otevření Superchargerů V3v dalších městech bude brzy,“ napsala Tesla k příspěvku.

Výstavba Superchargeru V3 v Pekingu je pro Teslu velikou výhodou, jelikož Peking je město, kde je registrováno nejvíce vozidel v zemi. V roce 2018 zde bylo zaregistrováno více než 5,9 milionu vozidel. Město je připraveno od roku 2030 zakázat registraci vozům na fosilní paliva.

Je možné, že se Tesla chytila zákazu, který Peking chce vydat a chystá, tak do tohoto města velikou expanzi svých vozů. Kromě podpory modelu 3 chce Tesla podpořit i prodej nového Modelu Y, který se již brzy začne v Giga Šanghaj vyrábět.

Supercharger V3 je schopný nabít vozidlo Tesla za pouhých 15 minut, jelikož rychlost nabíjení této verze Superchargeru odpovídá rychlosti 1000 km/h, přičemž jeho výkon je 250 kW.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *