Tesla otevřela největší Supercharger na světě

Americká automobilka Tesla otevřela největší veřejný Supercharger, který má neuvěřitelný 56 stojanů verze V3. Tento Supercharger se nachází ve městě Firebaugh v Kalifornii. Otevření nového Superchargeru potvrdila jedna z členka skupiny Tesla Owners East Bay.


Nově otevřený Supercharger v Kalifornii je dosud největším Superchargerem, který Tesla uvedla do provozu. Na celém Superchargeru nalezneme 56 stojanů, takže je zde možné nabíjet až 56 vozů Tesla naráz. Kromě toho zde nalezneme i obchod společně restaurací, který je v těsné blízkosti Superchargeru.

Otevření nového Superchargeru

Otevření Superchargeru proběhlo potichu, jelikož o jeho otevření nikdo nevěděl. Že je Supercharger otevřený zjistila členka, která se u Superchargeru v Firebaugh náhodně zastavila a zjistila, že stojany svítí a vše je otevřené.

Fotky, které zde členka pořídila ukazují, že na Superchargeru se nachází 56 stojanů V3 a kromě ní a dvou vozidel automobilky Tesla, ve kterých nejspíše přepravovala Tesla své zaměstnance byl Supercharger prázdný. Lokalita pro výstavbu takto velkokapacitního Superchargeru je velmi výhodná, jelikož se Supercharger nachází na trase mezi San Franciskem a Los Angeles, takže to vypadá, že bude neustále zaneprázdněn.

Tesla staví ještě větší Supercharger

Ovšem Supercharger Firebaugh nezůstane na dlouho největším Superchargerem na světě, jelikož Tesla staví ještě větší. Automobilka Tesla v současné době staví nový Supercharger poblíž Giga Šanghaj, kde nalezneme 64 stojanů. Dle dat to vypadá, že Tesla zde nepoužije pouze stojany V3, ale také stojany V2, takže se nebude jednat o největší Supercharger, který je vybavený pouze stojany V3. Také je možné, že všechny stojany nebudou otevřeny pro veřejnost, jelikož Supercharger se nachází hned vedle Giga Šanghaj.

Výstavba nových velkokapacitních Superchargerů je pro Teslu nezbytná, jelikož s příchodem Modelu Y jsou místa pro nabíjení nezbytná. Nová generace Superchargerů V3 by měla vozidlo zvládnou nabít za méně než 30 minut za optimálních podmínek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *