Tesla otevřela největší Supercharger na světě. Nachází se v Číně!

Americká automobilka Tesla vystavěla v Číně svůj dosud největších Supercharger, který se skládá z rekordních 72 stojanů. Tento Supercharger překonal i slavný Supercharger v Kalifornii, kde nalezneme 56 stojanů. Tento krok je součástí přípravy půdy na masivní příchod Tesly na čínský trh.


Tesla je jedna z mála automobilek, která si buduje vlastní dobíjecí síť pro své vozy. Automobilka většinou staví Superchargery v průměru s 9 stojany, které zvládnou nabíjet například Model 3 výkonem až 250 kW. Superchargery dělají z Tesly výjimečnou automobilku, jelikož nevyužívá dobíjecí stanice od společností třetích stran jako například Audi.

Proč zrovna Čína a kde Supercharger najdeme?

V Číně se Tesla ke konci roku 2020 rozhodla vybudovat neuvěřitelných 72 stojanů v rámci jednoho Superchargeru. Jedná se o největší Supercharger, který Tesla vystavěla. Za zmínku stojí i poloha tohoto Superchargeru. Možná by jste čekali, že se Supercharger nachází někde na konci města. Tesla se rozhodla vybudovat tento rekordní Supercharger v podzemní garáži v předměstí Šanghaje. Podle místních nadšenců zde Tesla vybudovala Supercharger V2, což znamená, že Supercharger zvládne nabíjet výkonem 150 kW, nikoliv 250 kW jako tomu je u třetí generace.

V letošním roce plánuje Tesla v Číně vystavět i svojí vlastní továrnu na výrobu Superchargerů. Kromě toho zde Tesla plánuje zahájit dodávky Modelu Y, který již vyrábí v Giga Šanghaj. Navíc by v letošním roce měla Giga Šanghaj vyrobit rekordních 550 tisíc vozidel a její přilehlá továrna na Superchargery, kterou plánuje vystavět by měla vyrobit 10 tisíc Superchargerů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *