Tesla opět zvyšuje dojezd Modelu S

Tesla opět zvýšila dojezd elektrického sedanu Model S na nové rekordní maximum. Znovu se ujímá vedení v oblasti cenové rivality s Lucid. Začátkem letošního roku se společnosti Tesla podařilo zvýšit dojezd Modelu S na 402 mil na jedno nabití – nový rekord u elektromobilů.


O několik měsíců později představila společnost Lucid základní verzi svého elektrického sedanu Air s dojezdem 406 mil a cenou konkurenceschopnou s Tesla Model S, od kterého se očekává, že bude jeho největším konkurentem v segmentu luxusních sedanů. V reakci na toto oznámení řekl generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, že sníží cenu Modelu S na 69 420 $ – ,,troluje,, společnost Lucid:

Byla objevena zbrusu nová Tesla Model S vyrobená tento měsíc a samolepka ,,Monroney,, ukazuje aktualizovanou řadu EPA, 409 mil na jedno nabití:

Model S Long Range Plus měl datum výroby v listopadu 2020. Není jasné, co tlačí dojezd na 409 mil, nebo je jen uložen v softwaru a v hardwarových vylepšeních. EPA ještě musí aktualizovat své webové stránky novým hodnocením, ale pokud se dojezd dostal na nálepku Monroney, je to dobrý signál, že je oficiální. Tesla rovněž neaktualizovala sortiment na svém webu.

Minulý měsíc dala Modelu S Performance velký nárůst dojezdu, ale Long Range Plus nebyl aktualizován.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

 

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *