Tesla opět zdražuje balíček Full Self-Driving

Automobilka Tesla se chystá opět zvýšit cenu balíčku Full Self-Driving, jelikož generální ředitel Elon Musk řekl, že balíček Full Self-Driving má cenu minimálně 100 000 dolarů.


Tesla je známá automobilka v odvětví elektromobility, ale je také známá jako automobilka s nejlepším softwarem ve svých vozech. Kolem vozů Tesla je několik kamer, které neustále snímají dění okolo vozidla. Následné záběry zaznamenává software, který vyhodnocuje danou situaci.

Tesla před nedávnem začala prodávat balíček Full Self-Driving, což je trochu odvážný krok, jelikož před tím než ho začala prodávat, tak neměla veškerou potřebnou technologii ke správnému fungování balíčku.

Vozidla Tesla nejsou ještě s současné době schopni jezdit zcela autonomně. Na některé situace je potřeba zásah řidiče  a Tesla varuje, že i přes zapnutého Autopilota je řidič zodpovědný za své vozidlo.

Automobilka se rozhodla opět zdražit i přesto, že ještě neposkytuje všechny funkce, co balíček nabízí. Možná je to zapříčiněné tím, že generální ředitel Elon Musk v loňském roce řekl, přesnou cenu balíčku Full Self-Driving. V ten moment Tesla zdražila balíček Full Self-Driving o 7000 dolarů, ale Elon Musk řekl, že zvýšení ceny přijde teprve 1.července 2020.

Elon Musk včera potvrdil, že Tesla plánuje zvýšit cenu za balíček FSD o 1000 dolarů. Objednání balíčku FSD Vám zabere okolo dvou minut. Za balíček FSD nyní zaplatíte 8000 dolarů.

Musk nadále věří, že cena balíčku FSD dosáhne více než 100 000 dolarů až Tesla dokončí všechny funkce, které baliček zahrnuje.

Cena FSD se bude i nadále zvyšovat, jakmile se software přiblíží k plné schopnosti samostatně řídit se schválením regulačních orgánů. V tomto bodě je hodnota FSD pravděpodobně někde vyšší než 100 000 $.

Někteří fanoušci spekulují o tom, že až balíček FSD dosáhne ceny přes 100 000 dolarů, tak vozy Tesla nebudou vhodná pro soukromé použití, jelikož jejich cenová hladina bude příliš vysoká.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

2 komentáře: „Tesla opět zdražuje balíček Full Self-Driving

 • 24. 5. 2020 (8:25)
  Trvalý odkaz

  Podle mě se přejde na subskripce, což i Musk už avizoval. A dá se očekávat, že to bude ještě v letošním roce. Subskripce dává smysl. Bude vázána na účet majitele a bude tím pádem přenosná na nové auto při výměně.

  Reagovat
  • 24. 5. 2020 (15:37)
   Trvalý odkaz

   Je to možné, koncem letošního roku se vše dozvíme.

   Matyáš Vodička/Tým TeslaCzech

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *