Tesla oficiálně zvyšuje cenu Full Self-Driving Kickstarter

Společnost Tesla nyní v USA oficiálně zvýšila cenu svého balíčku Full Self-Driving na 10 000 $. To je cena za model, který se nejvíce podobá kampani Kickstarter.


V kampani Kickstarter společnosti žádají zákazníky, aby si koupili produkt před jeho úplným dokončením nebo před zahájením výroby. V zásadě žádají zákazníky, aby jim pomohli zaplatit za vývoj produktu, a výměnou za to budou první, kdo si ho koupí a za nižší cenu, než je očekávaná maloobchodní cena, pokud se někdy dostane do výroby. To je docela blízko tomu, co Tesla dělá se svým balíčkem Full Self-Driving (FSD).

Společnost Tesla prodává softwarový balíček zákazníkům s příslibem pozdějšího dodání systému, který bude plně schopen řídit vozidlo sám, a tvrdí, že v budoucnu bude stále zvyšovat cenu. Nyní společnost Tesla již v rámci balíčku některé funkce dodala, ale nebylo tomu tak vždy. Většina funkcí, které již byly dodány, patřila k předchozímu balíčku Tesla Enhanced Autopilot, ale Tesla je později přesunula do balíčku FSD. Za účelem zvýšení míry odběru balíčku Tesla oznamuje zvýšení cen a vybízí kupující, aby využili výhod nižších cen. V červenci se cena zvýšila o 1 000 až 8 000 USD a minulý týden oznámil generální ředitel Elon Musk zvýšení ceny o 2 000 USD, které mělo přijít v pondělí. Později to trochu odložil, ale podle webu Tesly to nyní vstoupilo v platnost.

Prozatím je zvýšení ceny za balíček FSD pouze v USA.Musk spojil zvýšení cen s omezeným vydáním toho, co nazýval „Full Self-Driving Beta“, pro některé vlastníky v USA.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *