Tesla oficiálně zvýšila cenu za balíšek FSD

Tesla se rozhodla zvýšit cenu za balíček Full Self-Driving.


Automobilka Tesla se rozhodla od 1.července zvýšit cenu za balíček Full Self-Driving z 7000 dolarů na 8000 dolarů. Tesla se rozhodla zvýšit cenu proto, jelikož balíček Full Self-Driving poslední dobou prošel řadou významných aktualizací a vozy Tesla jsou díky němu schopni jezdit prakticky zcela autonomně.

Krok zvýšení ceny balíčku Full Self-Driving byl spousty příznivci automobilky kritizován, jelikož tvrdí, že vozy Tesla nejsou schopni řídit zcela autonomně a v blízké době nebudou. Jiní zase kritizovali časté zdražování toho to balíčku, což mají pravdu, jelikož Tesla tento balíček zdražuje snad každé čtvrtletí.

Zdroj: Tesla.com

V loňském roce generální ředitel Elon Musk informoval veřejnost, že se Tesla chystá zdražit balíček Full Self-Driving, jelikož do něj chystá velké novinky, které naučí vozy Tesla zcela nové věci v řízení. Během druhého čtvrtletí Elon Musk několikrát upozornil, že se Tesla chystá na zvýšení ceny balíčku Full Self-Driving o 1000 dolarů. Musk, ale varoval, že zvyšování cen není konečné a ceny stále s vývojem porostou.

„Cena FSD se bude i nadále zvyšovat, jakmile se software přiblíží k plné schopnosti samostatně řídit se schválením regulačních orgánů. V tomto bodě je hodnota FSD pravděpodobně někde vyšší než 100 000 $.“

Uvidíme, kdy se Tesla odhodlá k dalšímu zvýšení ceny za balíček Full Self-Driving. My očekáváme, že k dalšímu zvýšení cen dojde na podzim.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *