Tesla oficiálně vstupuje na trh v Indii. Co bude dále?

Americká automobilka Tesla oficiálně vstupuje do Indie. Nyní se rozhodla založit pobočku v Indii, což představuje řadu nových příležitostí. Plánuje zde Tesla vystavět možná největší Gigafactory na světě, kde bude vyrábět všechny své vozy a bateriové články?


Tesla je již několik čtvrtletí po sobě zisková. Na víc je nehodnotnější automobilkou na planetě a v současné době i největší výrobce elektromobilů na světě. V loňském roce dokázala automobilka vyrobit přes 500 tisíc vozidel, přičemž tento rok chce toto číslo rapidně zvýšit.

K výrobě elektromobilů s logem Tesla by měla pomoci právě vystavované Gigafactory. V současné době Tesla staví svojí Gigafactory v Berlíně a v Texasu, kde plánuje vyrábět svůj elektrický pickup Cybertruck. Již brzy by mohla Tesla začít se stavbou další Gigafactory, která se bude možná nacházet v Indii.

Automobilka hned začátkem letošního roku získala veškeré potřebné licence k založení pobočky v Indii. Tesla zde založila svojí dceřinou společnost Tesla India Motors and Energy, která sídlí v jihozápadní části Indie ve státě Karnátaka. Sídlo automobilky je na dobrém místě. Nacházejí se zde totiž největší solární elektrárny, kde by Tesla mohla najít potencionálního zákazníky. Právě výstavba solárních elektráren zde stále roste.

Je možné, že Tesla v Indii vystaví svojí Gigafactory společně se svým vývojovým a designovým střediskem. V Indii navíc platí nejrůznější emisní limity a jedná se o největší automobilový trh na světě. To vše společně s rozšířenými solárními elektrárnami by Tesle mohlo hrát do karet. V Indii by Tesla mohla získat veliký úspěch a rozšířit svoje vozy po celém světě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *