Tesla oficiálně uvádí mezi své zákazníky dvoufázové ověření

Automobilka Tesla konečně zavedla dvoufázové ověření pro lepší zabezpečení zákaznických účtu.


Konektiva vozů Tesla se každým okamžikem zvyšuje. To dává mnohem větší možnost hackerům, aby se nabourali do těchto vozů a například poupravili nastavení či si stáhnou určité zdrojové kódy. V horším případě existují Hackeři, kteří jsou schopni vozidlo naprosto ovládnout a vy společně s vozidlem můžete havarovat.

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk říká, že kybernetická bezpečnost je pro automobilku Tesla n prvním místě a snaží se jí neustále vylepšovat. Automobilka Tesla dokonce platí i profesionálním hackerům, aby se pokusili nabourat do jejího systému, který je ve vozech. Tím automobilka odhalí chyba a následně zabrání nabourání do systému tímto postupem a opraví chybu.

Většina zneužití vozů Tesla se stala v momentě, kdy se dané vozidlo od této automobilky připojilo na veřejnou internetovou síť. Právě v tomto momentě jsou zaznamenány největší útoky nejenom na vozy Tesla, ale na elektroniku celkově.

Začátkem letošního roku Musk uvedl, že Tesla konečně implementuje dvoufázové ověření do svého systému. Sám Musk uvedl, že Tesla s tímto ověřením přichází „trapně pozdě“. Nyní Tesla toto ověření oficiálně vypouští mezi své zákazníky.

Dvoufázové ověření by dle našeho názoru mělo být standardem u většiny elektroniky, aplikací a jiných systémů. V dnešní době se s dvoufázovým ověřením nejčastěji setkává u internetového bankovnictví, kde nejprve musí zadat heslo a poté například pomocí naskenování obličeje pomocí telefonu ověřit. S tímto ověřením se můžeme setkat i u pokročilejších mobilních aplikací.

Celý postup dvoufázového ověření najdete v češtině na oficiálních stránkách Tesly.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *