Tesla oficiálně odhalila Model S Plaid

Automobilka Tesla oficiálně představila Plaid Model S během své akce Tesla Battery Day. V krátkém videu, které při akci pustila uvedla velmi působivé specifikace, které má nový Plaid Model S. Zrychlení z 0 na 100 km/h by měl Plaid Model S zvládnout pod 2 sekundy a jeho dojezd by měl být 836 kilometrů. Jeho maximální rychlost by měla být 200 MPH/320 km/h a měl by mít více než 1110 koní.Kromě toho by již měl mít bezdrátovou nabíječku a možná i USB-C.


Cena nového Modelu S Plaid je 139 990 dolarů.

Tesla, ale ve svém krátkém videu, které pustila při své akci Tesla Battery Day uvedla, že vytvořila nový rekord na dráze Lacuna Sena, kde do teď držel rekord elektromobil Air od automobilky Lucid Motor, což byl přímý konkurent právě Modelu S. Nový Plaid Model S vytvořil nový rekord za čas 1:30.3, přičemž elektromobil Air měl na tomto okruhu čas 1:33.

Tesla poprvé svůj nový Model S Plaid představila během testování na dráze Laguna Seca koncem loňského roku. Zde Model S Plaid zajel čas 1:36.555 sekundy. Poté Tesla stejný vůz otestovala i na světově proslulém okruhu Nürburgring, který se nachází v Německu a Porsche zde testovali svůj elektromobil Taycan.

Nakonec je dobré poznamenat, že Tesla se na okruhu Laguna Seca zlepšila o šest sekund oproti loňskému roku. To znamená, že na Modelu S Plaid Tesla nejspíše upravila buď softwarové záležitosti či jiné věci, do kterých spadá pohonná jednotka, aerodynamika a další.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *