Tesla odkládá aktualizaci FSD na později

Generální ředitel americké automobilky Tesla Elon Musk opět posouvá vydání nové verze autonomního řízení. Vypadá to, že se balíčku Full Self-Driving v9 nedočkáme do konce června. Po této aktualizaci se má dle informací stát vozidlo plně autonomní. Nebo bude řídit plně samo a vy zadáte pouze cíl cesty.


Jak je už zvykem, tak Musk si opět hraje s termínem, kdy má Tesla vydat něco nového. Nyní má Tesla novou verzi balíčku Full Self-Driving. Zatím není znám termín, kdy Tesla tuto aktualizaci vydá. Nejprve jí měla vydat do konce června, ale to nyní Musk uvedl jako neplatné a celé vydání se posouvá.

Tesla v současné době v pořadí již devátou verzi balíčku Full Self-Driving testuje a připravuje se plně na uvedení. V loňském roce si Tesla vybrala skupinu majitelů vozů Tesla, který pro ní nové aktualizace testují. Ty říkají, že vozy Tesla s balíčkem Full Self-Driving v9 jezdí plně autonomně a není potřeba zásah řidiče.

Nová aktualizace přinese mnohé výhody, my se nedočkáme

Navíc nová verze balíčku FSD bude využívat ke svému fungování kamery, nikoliv senzory, jako je Lidar. Ty Musk považuje za nepřesné a zbytečně drahé. Tesla totiž umí s obrazy kamer dosáhnout daleko lepšího výsledku.

Všechno vede k tomu, že se do pár týdnů dočkáme plně autonomních vozů Tesla. Bohužel my v Evropě se asi nikdy nedočkáme. Právě Evropská unie zatím zakazuje využívat plně autonomní systémy, takže je pouze otázkou zda to i my někdy vyzkoušíme.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *