Tesla odhalila výrobní linku pro výrobu Modelu Y v Giga Šanghaj

Automobilka Tesla těsně před zahájením výroby Modelu Y zveřejnila nové fotografie Giga Šanghaj, především výrobní linky Modelu Y.


Pro americkou automobilku Tesla je čínský trh nesmírně důležitý, což si ověřila v době celosvětové pandemie, kdy Giga Šanghaj zůstala v provozu a mohla produkovat vozy Tesla. Automobilka se stala jedinou automobilkou, která má v zahraničí plnohodnotnou továrnu.

Tesla v Giga Šanghaj nejprve začala vyrábět Model 3, který vyrábí ve Fázi 2. Nyní dokončila Fázi 2, ve které plánuje vyrábět Model Y, o kterém si myslí, že v Číně bude mít velký úspěch. Právě Model Y, elektricky crossover by mohl konkurovat elektromobilům například od automobilka Xpeng, která si „hraje“ na Teslu.

„V současné době rozšiřujeme Giga Šanghaj, abychom zde měli dostatek prostoru pro výrobu Modelu Y, dále stavíme Giga Berlín a Giga Texas, které bychom do provozu měli uvést již příští rok. První dodávky Modelu Y by se měli uskutečnit v příštím roce“.

Tesla při sdělování finančních výsledků za třetí čtvrtletí letošního rok ukázala fotografie Giga Šanghaj. Fotografie, které Tesla ukázala se věnovali především výrobě Modelu Y, kdy Tesla ukázala samotné výrobní linky, ale i celou Gigafactory s ptačí perspektivy.

Zdroj: Tesla.com

Aktuální produkce této Gigafactory je 250 00 vozidel ročně, ale právě roční produkce by se měla zvýšit již na začátku příští roku, kdy Tesla v této Gigafactory plánuje začít vyrábět Model Y. Očekává se, že výroba Modelu Y bude dvojnásobně rychlejší.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *