Tesla odhalila nový bateriový článek a oficiálně odhalila i Model S Plaid

Automobilka Tesla na akci Tesla Battery Day představila svůj nový bateriový článek, který je nyní známý jako 4680.


Nový článek, který automobilka Tesla dnes představila nabízí až šestkrát vyšší výkon než předchozí bateriový článek a má přibližně pětkrát větší energetickou kapacitu. V současné době probíhá již zmiňovaná akce Tesla Battery Day, která se koná v továrně Fremont.

Ptáte se proč se novému bateriovému článku říká 4680? Je to proto, jelikož jeho rozměry jsou 46mmx80mm.

Kromě toho automobilka Tesla ukázala i novou výroba, ve které se nechala inspirovat výrobou lahví a papíru. Automobilka vymyslela i nové řešení skladování bateriových článku, které je schopno tyto bateriové články po výrobě vybít a nabít. Jedná se o boxy, které jsou velmi podobné Powerwallu, který má Tesla ve své nabídce.

Zdroj: Tesla.com

Díky novému bateriovému článku je schopna Tesla snížit až o 14% náklady na výrobu jedné kWh, což jí umožňuje zlevnit i její vozidla. Konečný cíl Tesly je snížit cenu za kWh až o 50%, ale to je plán na několik let dopředu. Dle společnosti Forbes by Tesla nyní měla mít náklady 127 dolarů za jednu KWh.

Tesla si dokonce na výrobu bateriových článků postaví i vlastní továrnů, která bude mít název Kato Road a její výrobní kapacita bude 10 GWh.

Tesla odhalila i Model S Plaid.

Před nedávnem jsme Vás informovali, že elektromobil Air od automobilky Lucid Motors porazil Model S Plaid na dráze Laguna Seca. Dnes při akci Battery Day, ale Tesla ukázala krátké video, ve kterém ukázala nový výsledek Modelu S Plaid na dráze Lacuna Seca. Ten je 1:30.3, což je přibližně 3 sekundy lepší než měl Air.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *