Tesla odhalila novou fotografii, tykající se akce Battery Day

Tesla škádlí své fanoušky a konkurenční automobilky, odhalováním fotografií s nanotechnologií, která bude odhalena na Battery Day již za necelý měsíc.


Akce Tesla Battery Day byla několikrát zpožděna z neznámých důvodů a později z důvodů pandemie COVID-19 i přesto, že se Tesla snažila omezit akci na méně zúčastněných osob.

Minulý týden automobilka Tesla oznámila, že spojí dvě akce do sebe  a to setkání akcionářů, které spojí s akcí Battery Day. Bohužel bude muset být Tesla nucena na tuto velikou akci pozvat pouze určitý počet osob.

Tesla nyní zveřejnila fotografii, kterou chce upozornit na akci Tesla Battery Day. Na fotografii, kterou Tesla zveřejnila jsou zobrazeny křemíkové nanočástice, nanostruktury, které jsou využívány k výrobě baterií s vysokým výkonem.

„Baterie Amprius Technologies, vyvinuté na patentované technologické platformě, která obsahují 100% křemíkové anodové anody, poskytují výrazně více energie a energie při menší hmotnosti a objemu než jakákoli jiná lithium-iontová technologie baterií. Baterie Amprius Technologies poskytují až o 50% vyšší energetickou hustotu než standardní lithium-iontové baterie s uhlíkovými anodami “

Zdroj: Tesla.com

Zajímavé je, že společnost Amprius sídlí hned vedle budovy automobilky Tesla v továrně Fremont. Právě továrna Fremont má být místem, kde se uskuteční akce Tesla Battery Day a je také místem, kde Tesla plánuje vyrábět i své nové baterie Tera, které vyvíjí ve svém tajném projektu Roadrunner.

Zatím neexistuje žádná spojitost mezi Teslou a Ampriem. Na povrch se zatím dostala pouze jedna spojitost mezi společností Ampria a automobilkou Tesla a to ta, že si Tesla minulý rok Tesla najala Yi-Lei Chowa ze společnosti Ampria, což byl u společnosti Ampria velmi dlouhou dobu vedoucí výroby a strojírenství.

Uvidíme, co Tesla odhalí na akci Tesla Battery Day, která se uskuteční již 22. září v továrně Fremont.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *