Tesla objednala novou výrobní linku bateriových článků

Automobilka Tesla objednala výrobní linky na výrobu baterií. Výrobní linky objednala od korejské společnosti Hanwhou z důvodu navýšení kapacit výroby baterií.


Nyní společnost říká, že podepsala smlouvu na dodávku výrobních linek pro výrobu bateriových článku, které dodá pro automobilku Tesla.

„Měli jsme s Teslou dodávku vybavení pro formování baterií.“

Popis výroby bateriových článků:

„Vytváření baterií je proces provádění počátečního nabíjení / vybíjení na bateriovém článku. Během této fáze se na elektrodě vytvoří hlavně elektrochemická pevná elektrolytová mezifáze (SEI), zejména na anodě. “

Tesla díky této objednávce udělala velký krok v posunu výroby vlastních baterií. Jak už možná víte, tak automobilka Tesla si che do svých elektromobilů vyrábět i vlastní bateriové články, které jí do teď dodává Panasonic. Ovšem výroba baterií má jeden háček. Tesla totiž chce, aby se cena výroby.

Očekává se, že významný pokrok ve výrobě baterií uvede Tesla na Tesla’s Battery Day event., o kterém jsme vás nedávno informovali.

Minulý týden generální ředitel Tesly Elon Muska řekl, že nová Gigafactory ponese název Terafactory. V nové továrně by se mohli vyrábět baterie, které by měli kapacitu uváděnou v terawatthodinách.

Zatím není jasné, kde Tesla nové výrobní linky použije. Výrobní středisko pro výrobu baterií má v továrně Fremont, kde baterie již vyrábí. Ovšem před nedávnem Tesla uvedla, že v Giga Berlín se budou vyrábět i bateriové články, takže by nová výrobní linka mohla být umístěna i do Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *