Tesla nyní změnila leasing program pro Model Y

Tesla Model Y je cenově dostupný crossover, který se, ale stále řadí mezi prémiové crossovery. Model Y si můžete pořídit za 49 999 dolarů nebo 699 dolarů měsíčně. Pokud by jste zvolily možnost splácení Modelu Y po měsíční splátce 699 dolarů, tak by jste Model Y spláceli 72 měsíců. Nedávno, ale Tesla změnila možnost splácení a Model Y je možné si koupit za 499 dolarů měsíčně.


Automobilka Tesla se rozhodla změnit měsíční splátku u Modelu Y ve verzi Dual Motor AWD na 499 dolarů  z původní měsíční splátky 699 dolarů. Tato verze Modelu Y je ideálním vozem pro rodinu, jelikož na jedno nabití Model Y v této verzi  ujede vzdálenost až 510 kilometrů. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,8 sekundy a jeho maximální rychlost je 218 km/h.

Tesla společně s mnoha fanoušky očekává, že Model Y se díky své velikosti stane nejprodávanějším vozem automobilky. Koneckonců z 75 % sdílí Model Y díly s Modelem3, který je velkým tahounem automobilky Tesla.

Tesla Model Y nabízí v několik variantách, ale v online konfigurátoru na webových stránkách Tesly si Model Y můžete objednat pouze v jedné variantě, konkrétně ve variantě Dual motor AWD. Generální ředitel Elon Musk řekl, že Tesla představí Model Y ve variantě RWD s dojezdem 480 kilometrů. Tato varianta Modelu Y má být dostupnější než varianta Dula Motor AWD.

Leasingový systém jsme mohli zaznamenat již u Modelu 3, kde Tesla uvedl, že vozy na leasing po 36 měsíců jsou určena k použití pro Robotaxi. To znamená, že Tesla neumožňuje koupit si model Y po 36 měsíčním leasingu, jelikož tyto vozy jsou určeny pro nadcházející společnost Robotaxi.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *