Tesla nyní zaznamenala obří objednávku na Tesla Semi

Americká automobilka Tesla nyní obdržela novou obrovskou objednávku elektrických tahačů Tesla Semi od leasingové společnosti. Dle všeho se jedná zatím o největší objednávku elektrických tahačů Tesla Semi.


Automobilka Tesla v roce 2017 vydala svůj první elektrický tahač Tesla Semi, čímž vstoupila i do světa nákladní dopravy. Pro předobjednávky tohoto tahače použila Tesla stejný systém jako u svých vozů.

Tesla si později uvědomila, že předobjednávku elektrického tahače Tesla Semi bere většina zákazníků vážně, jelikož musí zaplatit 115 tisíc korun jako zálohu, kterou později Tesla navýšila na 450 tisíc korun. V porovnání se Cybertruckem, kde Tesla dala vratnou zálohu pouhé 2000 korun, tak je záloha za Semi se zálohou za Cybertrucka nesrovnatelná. Proto si Tesla uvědomila, že předobjednávky Semi berou lidi zcela vážně.

Tesla dosud zaznamenávala malé objednávky, ale obchodní řetězec Walmart si u ní objednal 130 elektrických tahačů Semi, což byla do nedávna největší objednávka. Nyní Pride Group Enterprises, holdingová společnost, jejíž hlavní činností je leasing nákladních vozidel, oznámila, že vytvořila rezervaci pro 150 elektrických nákladních vozidel Tesla Semi s možností nákupu 500 nákladních vozidel od společnosti Tesla.

„Společnost Pride Group Enterprises (PGE) dnes oznamuje, že si rezervovala 150 elektrických tahačů Tesla Semi a uvažuje o předobjednávce až 500 těchto tahačů. Sam Johal, generální ředitel společnosti Pride Group Enterprises, oznámil, že společnost vložila zálohu na zabezpečení počátečních jednotek a vybudování slotů.“

Pokud by leasingová společnost opravdu od Tesly ještě objednala dalších 350 elektrických tahačů Tesla Semi, tak by se jednalo o obrovskou objednávku. Leasingovou společnost by elektrické tahače Tesla Semi vyšly na 22 milionů dolarů, po dokončení celé objednávky 500 tahačů by se částka pohybovala okolo 100 miliónů dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *