Tesla nyní využívá lithium-fosfátové baterie u Modelu 3

Americká automobilky Tesla snížila cenu Modelu 3 v Číně a zároveň upravila i jeho specifikace. Nyní Model 3 vyrobený v Giga Šanghaj obsahuje bezobaltové lithium-fosfátové baterie LFP.


Tesla již před delší dobou informovala své fanoušky o tom, že v budoucnu plánuje přechod na lithium-fosfátové baterie, které jim bude dodávat čínská společnost CATRL, která se specializuje na výrobu těchto baterií. Tyto baterie nyní po nové aktualizaci specifikací obsahuje Modle 3. Právě u toho Modelu 3 snížila automobilka cenu, nejspíše právě proto, jelikož obsahuje jiné baterie.

Generální ředitel automobilky Elon Musk se již v minulosti zmínil o lithium-fosfátových baterií. Tyto baterie mají dle Muska nyní vyšší energetickou hustotu a jsou mnohem levnější než ty, které Tesla používala u čínského Modelu 3 do teď. Tesla u Modelu 3 vyráběného v Číně do teď využívala baterie z obsahem kobaltu, který nově používané baterie neosahují.

Tesla si o povolení používání LFP baterií zažádala již letos v létě. Nyní aktualizovala specifikace Modelu 3 vyráběného v Číně na svých webových stránkách, kde již uvedla nové baterie, které bude používat.

Nový Model 3 stojí v Číně po odečtení dotací od státu:

Model 3 Standard Range Plus: nyní pokles o 249 900 ¥ z 271 550 ¥

Model 3 Long Range RWD: nyní 309 900 JPY z 344 050 JPY

Model 3 vyráběný v Číně je nyní levnější než ten, který Tesla nabízí v USA a stát na něj dává i dotaci. Čínský Model 3 by s novými bateriemi měl mít dojezd 445-468 kilometrů.

Uvidíme jaké změny Tesla v budoucnu udělá. Často se mluví o výrobě Modelu 3 s tepelným čerpadlem a bez chromových doplňků. Dle našeho názoru je využití levnější baterií v čínském Modelu 3 dobrá zpráva, jelikož by Tesla tento Model 3 z Číny měla dovážet i do Evropy, kde by se ohl více prodávat než ten americký z důvodu nižší ceny.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *