Tesla nyní přichází z dvoufázovým ověřením

Generální ředitel Elon Musk říká, že Tesla konečně zavede dvoufázové ověření, aby zjistila zda daný účet patří zákazníkovi, který ho vlastní.


Rychle rostoucí konektivita ve vozech je v posledních letech pod větším útokem hackerů. Právě hackeři jsou schopni se do vozidla nabourat a způsobit i dopravní nehodu. Především u vozů Tesla. Pokud jedete na Autopilota, tak Vás je schopný hacker odklonit a vy můžete snadno nabourat.

Elon Musk řekl, že spolu s bezpečnosti a zabezpečením vozidel je kybernetická bezpečnost pro automobilku Tesla prioritou.

Poté, co se několik hackerům podařilo nabourat do vozů Tesla, jelikož v systému našli slabiny, Musk řekl, že bezpečnost vozidel před hackery je u Tesly na vysoké úrovni. Musk dokonce vypsal odměnu tomu, komu se podaří nabourat do vozů Tesla.

Většinou se hackeři nabourají do vozů Tesla přes nechráněnou Wi-Fi, což je velmi častý problém i u mobilních či jiných zařízeních. Majitelé již delší dobu žádají lepší ověření účtu, aby bylo jisté, že je jejich a nemohl se tam přihlásit někdo jiný. Minulý rok Musk hovořil o dvoufázovém zabezpečení, ale nakonec se, tak nestalo.

Nyní generální ředitel Elon Musk říká, že možnost dvoufázového ověření byla konečně odzkoušena a je připravena na vypuštění všem majitelům vozů Tesla.

Majitelé vozů Tesla si na možnost dvoufázového ověření stále více stěžovali. Především v té době, kdy Tesla přes aplikaci začala nabízet možnost upgradu, které stály tisíce dolarů. Některým majitelům možnost dvoufázového ověření nechyběla a kupovali upgrady, jiní čekali na možnost dvoufázového ověření.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *