Tesla nyní nabízí Model Y Standart Range se třetí řadou sedadel

Americká automobilka Tesla před nedávnem zahájila prodej sedmimístné varianty Modelu Y a přidala i novou variantu Modelu Y s pohonem zadních kol. Novou variantu Modelu Y nabízí Tesla ve svém online konfigurátoru za 41 990 dolarů, v přepočtu za 896 tisíc korun. Za sedmimístnou variantu si musíte připlatit 3000 dolarů.


Nová varianta Modelu Y nabízí dle certifikátu EPA dojezd na jedno nabití až 395 kilometrů. Přičemž z na 100 km/h zrychlí Model Y v této variantě za 5,3 sekundy. Tesla tuto variantu Modelu Y nabízí i v sedmimístné verzi.

Sedmimístná verze Modelu Y nabídne místo pro další dvě osoby, nové USB-C porty v třetí řadě sedadel, nastavitelné opěrky a mnohé další výhody.

Odhadované termíny dodání Modelu Y ve verzi Standart Range jsou uvedeny jako 2–5 týdnů. S ohledem na tuto skutečnost by první várka Modelu Y Standart Range v sedmi místně variantě měla začít brázdit USA koncem ledna letošního roku.

Spekulace o sedmimístné variantě Modelu Y existují už nějakou dobu. Na trh uvedla automobilka Tesla prototypy sedmimístné varianty, ale stísněná povaha sedadel třetí řady vyústila ve spekulace, že Tesla může měnit aspekty sedadel. Někteří experti spekulovali o tom, zda by nebylo výhodnější umístit sedadla ve třetí řadě protisměru jízdy, což i youtuber DaErik ukazoval ve svém videu.

Ve třetí řada sedadel v Modelu Y nebude dle komunity elektromobility málo místa pro cestující. Je to díky posuvným sedadlům v druhé řadě s nastavitelnými opěrkami, které umožňují majitelům poskytnout cestujícím ve třetí řadě Model Y více prostoru. Třetí řada v Modelu Y má být určena zejména pro děti, které jsou menší a sezení ve třetí řadě pro ně bude dle očekávání pohodlné.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *