Tesla, Nor a dva Češi mají světový rekord. Za den ujeli 2781 km

Známý norský youtuber (Bjørn Nyland) specializující se na vozy Tesla se s dvěma Čechy (Lukáš Hataš a Ondřej Hunčovský) pokusili o rekord v dojezdu Tesly Modelu 3 za 24 hodin. Pokus byl úspěšný a posádka za 24 hodin i s nabíjením ujela 2781 km. Gratulujeme!


Dosavadní rekord v počtu ujetých kilometrů za 24 hodin s Modelem 3 činil 2644 km. Po včerejší akci si Norsko a Česko může připsat další rekord na své konto. Celá akce se jela s Teslou Model 3 ve verzi Long Range s pohonem všech čtyř kol.

Celý rekord závisel nejenom na počasí, ale i na provozu na silnicích/dálnicích. Pro jízdu byly využity nabíjecí stanice Ionity, protože mají vyšší výkon než dosavadní Superchargery. Posádka nabíjela Model 3 vždy od 6% do 61%, jelikož v tomto rozmezí je nabíjení nejrychlejší. Celý rekord byl vysílán živě na kanále Bjørn Nyland a na záznam se můžete podívat níže. Ujetá vzdálenost by mohla být i větší, ale posádku po cestě potkal déšť.

Za celou cestu bylo dobito 850 kWh energie. Průměrná spotřeba elektromobilu byla přes 30 kWh/100 km. Rekord dokazuje, že i s elektromobilem se dá v dnešní době ujet i velká vzdálenost. Většina lidí si myslí, že nabíjecích stanic je málo, ale elektřina, kde se může nabíjet elektromobil je přece všude kolem nás.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *