Tesla neustále testuje Model Y v Giga Šanghaj

Varianta Modelu Y určená pro čínský trh byla nedávno spatřena v testovací oblasti v Giga Šanghaj. Testování plně elektrického crossoveru může být náznakem toho, že Tesla již začala s výrobou Modelu Y v její Giga Šanghaj.


Minulý týden jsme vás informovali o tom, že ve východní části Giga Šanghaj byly spatřeny odlitky Modelu Y, které pocházejí s obřího lisu. Právě zaznamenání odlitků způsobilo řadu spekulací o tom, zda už Tesla s výrobou Modelu Y v Giga Šanghaj začala.

Nejnovější videozáznam od jednoho z fanoušků Tesly v Číně zachycuje Model Y na testovací dráze, která je součástí komplexu Giga Šanghaj. Z dálky se zdá, že Giga Šanghaj opět dodá kvalitní produkt, stejně jako tomu bylo u Modelu 3 vyráběného na domácím trhu.

Viceprezidentka čínské automobilky Tesla pro vnější záležitosti Grace Tao v nedávném příspěvku na Weibo zdůraznila zaměření Giga Šanghaj na výrobu a inovace. V odpovědi zopakovala myšlenky Elona Muska na to, aby výroba byla více než PR a marketing.

V listopadu bylo čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií nuceno doporučit Teslu pro osvobození od 10% daně z nákupu v zemi. Díky vysoce kvalitní produkci a doporučení pro osvobození od daně může být Model Y na čínském trhu opravdu velmi úspěšný. Vzhledem k rychlosti výroby, kterou Giga Šanghaj v posledních týdnech předvádí můžeme první dodávky Modelu Y vyrobeného v Číně očekávat na začátku prvního či druhého čtvrtletí 2021.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *