Tesla nesmí kácet stromy v Německu. Čelí problémům s hibernujícími hady

Americká automobilka Tesla musí v Německu, kde v současné době staví svojí Gigafactory, opět řešit problémy s ekologickými aktivisty. Tentokrát musí zastavit kácení lesa, jelikož se zde nacházejí hibernující hady, které zde mají svůj domov. Aktivisté si stále proti Tesla bouří navzdory tomu, že Tesla již začala se sázením stromů. Automobilka che vysadit 3x více stromů než na pozemku Giga Berlín vykácela.


O nové zprávě přímo z Giga Berlín nás informoval zahraniční web Electrek.co, který ve své zprávě uvedl, „Brandenburský svaz ochrany přírody a Zelená liga podaly žalobu na zastavení procesu a soud nařídil dočasné zastavení kácení lesa. Soud nyní musí vydat konečné rozhodnutí.“

Tentokrát měla Tesla zničit domov ještěrkám a hadům. Je zajímavé, že se aktivisté bouří i přesto, že Tesla plánovala hady a ještěrky přesunout na jiné místo. Nyní byla Tesla nucena odlesňování zastavit nicméně část už je odlesněna, ale velká část ještě zbývá. Zastavení odlesňování může pro Giga Berlín znamenat komplikace, jelikož Tesla tento prostor musí odlesnit, aby zde mohl položit kanalizaci.


Čtěte také: Nové videu ukazuje nadpřirozené schopnosti Autopilota


Tesla do teď odlesnila přibližně 37 hektarů, přičemž dostala povolení na odlesnění plochy o velikosti 34 hektarů. Generální ředitel Elon Musk v průběhu odlesňování slíbil, že Tesla vysází 3x větší les. Navíc byl tento les vysázen pro průmyslové využití, takže by byl v budoucnu určitě vykácena a dřevo by bylo použito na výrobu kartonů. Bohužel ani toto aktivistickým skupinám nestačí. Kromě toho zde Tesla plánuje vyrábět elektromobily.

Uvidíme zda Tesla bude v odlesňování pokračovat, ale v minulosti již překážky překonala. Při první fázi odlesňování si Tesla musela poradit s pářením ptactva a s hibernujícími netopýry. Kromě toho musela odstranit i výbušniny, které zde zbyly po druhé světové válce. Zatím jde vše dle plánu, takže výroba Modelu Y by měla začít dle plánu, tedy v červenci příštího roku. Pokud si Tesla rychle poradí s hady a ještěrkami, které se zde nachází.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *