Tesla nejspíše vystaví další Gigafactory v Anglii

Zatímco stavební tým Tesly usilovně pracuje na dokončení Giga Berlín, tak starosta Tees Valley Ben Houchen zveřejnil svůj záměr přivítat americkou automobilku v oblasti severovýchodní Anglie. V dopise generálnímu řediteli Elonu Muskovi zmínil Houchen myšlenku vybudování Gigafactory v Teesside. Dále upozornil, že Tesla zde nenarazí na žádné zpoždění jako v případě Giga Berlín. Práce by mohli začít již v únoru 2021. Stejný záměr má i člen významné rady Moore.


Úředníci zdůraznili, že region nabízí „stovky akrů identifikované ideální rozvinutelné půdy s přístupem politického vedení, který je nezbytný k zajištění realizace velkých projektů.“ Houchen a Moore také poznamenali, že pokud se Tesla rozhodne vybudovat Gigafactory v oblasti Teesside, výrobce elektrických automobilů nenarazí na žádné zpoždění, se kterým se nyní potýká při stavbě první evropské Gigafactory.

Americká automobilka Tesla v současné době buduje svojí Giga Berlín. Její prvotní výstavba byla velmi rychlá, jelikož Tesla použila prefabrikované díly, které za pomoci jeřábu umístila. Nyní se Tesla rozhodla vykácet další část průmyslově vysázeného lesa, aby zde mohla položit kanalizační systém  vystavět zde skladovací prostory. Proti tomuto kroku se vzbouřili místní ekologové, kteří protestují, kvůli hibernujícím hadům, které se zde nachází. Tesla byla nucená přípravu terénu zastavit a to až do odvolání.

Starosta o Gigafactory opravdu usiluje

Soud ve Frankfurtu nařídil zastavit kácení stromů, dokud nebylo zjištěno, že výrobce elektrických automobilů nebude ohrožovat ještěrky a hladké hady, které jsou chráněnými druhy. To byl bod, který konkrétně uvedl starosta údolí Tees.

„Práce na přípravě závodu pro první evropský výrobní závod automobilky Tesla v Německu již byly dvakrát zastaveny kvůli právním výzvám ekologických aktivistů a není těžké vidět další výzvy, pokud by budoucnost nevyhnutelně vrátila začátek výstavby a výroby. Tesla by zde neměl žádný z těchto problémů, máme půdu a máme vysoce kvalifikovanou pracovní sílu jak pro výrobu automobilů, tak pro bateriový závod.“

Starosta také zdůraznil, že oblast Teesside by se k Tesle perfektně hodila. „Pokud jde o dovednosti potřebné k výrobě elektromobilů a související továrny na baterie, neexistuje lepší pracovní síla než ta, která je k dispozici zde v Teesside, Darlington a Hartlepool. Máme automobilové zkušenosti; jsme lídry v čisté energii a vedeme svět v oblasti chemikálií a přesné výroby,“ napsal.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *