Tesla nejspíše rozšiřuje Giga Šanghaj a testuje obří lis

Vypadá to, že obří lis, který Tesla před nedávnem namontovala do své Giga Šanghaj je nyní funkční. Dokazují to nedávné záběry z dronu, které pořídil jeden z fanoušků automobilky v Číně. Na záběrech jsou vidět odlitky dílů pro Model Y vyráběný v Giga Šanghaj.


Jeden z fanoušků americké automobilky Tesla, který Giga Šanghaj sleduje pomocí dronu již od začátku stavby nyní natočil odlitky dílů určené pro Model Y. Tyto odlitky pocházejí z obřího lisu, které zde Tesla před nedávnem nechala namontovat.

Fanoušek natočil i stavební práce, které v Giga Šanghaj probíhají. Vedle Giga Šanghaj nyní Tesla upravuje terén. Nejspíše pro výstavbu třetí fáze Gigafactory. Možná pravděpodobnější je úprava terénu za účelem výstavby továrny na výrobu Superchargerů.

Ovšem zpět k odlitkům, které pochází z obřího lisu. Tyto odlitky má Tesla rozmístěné okolo Gigafactory a vypadá to, že obří lis v současné době testuje. Obří lis umožní Tesle vyrábět zadní část Modelu Y pouze z jednoho kusu. Nejenom, že obří lis pomůže Tesle k rychlejší výrobě, ale také sníží náklady na výrobu, v tomto případě Modelu Y.


Čtěte také: Tesla v Číně trhá rekordy s prodejními čísly Modelu 3


Obří lis v současné době najdeme i v továrně Fremont. Zde Tesla s výrobou zadní části Modelu Y pomocí obřího lisu začala. Důležité je podotknout, že Tesla zatím neoznámila, kdy Model Y v aktualizovaném provedení začne vyrábět. V budoucnu by tyto obří lisy měla obdržet i Giga Berlín. Tesla zde dle dosud uvedených informací plánuje namontovat osm těchto obřích lisů.

Jak to s Giga Šanghaj vypadá a bude?

Pokud jde o Giga Šanghaj, tak ani tato továrna monstrózních rozměrů není stále hotová. Tesla zatím vystavěla pouze dvě fáze této továrny. Fáze třetí možná přibude v následující měsících. V současné době zde Tesla vyrábí Model 3 a nově i Model Y. V příštím roce zde Tesla hodlá vyrobit 550 tisíc vozů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *