Tesla navýšila výrobu v Giga Shanghai

Společnost Tesla podle všeho vyrábí ve své Gigafactory v Šanghaji 3000 elektromobilů týdně, což je značně více než vyráběla před uzavřením továrny.


V pondělí byla společnost Tesla nucena zavřít některé své továrny z důvodu viru COVID-19. Jedna z uzavřených továren je i ta ve Fremontu, kde by Tesla měla nově vyrábět plicní ventilátory, které pomohou s bojem proti koronavirusu.

Tesla zahájila výrobu Modelu 3 v Giga Shanghai koncem loňského roku. Krátce po začátku výroby ovšem musela být Gigafactory zavřena z důvodu oslav nového roku a poté z důvodu šíření koronavirusu.

Giga Shanghai byla schopna za týden vyrobit 2000 elektromobilů, teď po opětovném otevření se její čísla zvedla o 150 %. Momentálně je schopna Giga Shanghai vyrobit 3000 elektromobilů značky Tesla i přes současnou situaci.

Na YouTube se objevilo nové video z Giga Shanghai, které ukazuje na stavební práce, které jsou prováděny kolem Gigafactory a nepřetržitou produkci Modelu 3, který je naložený na nákladních autech okolo Giga Shanghai. Momentálně Tesla pracuje na dokončení fáze 2, aby mohla navýšit výrobu.

Zvednutím výroby v Gigafactory Shanghai byl pro Teslu úspěšný krok do budoucna, jelikož teď nemá všechny své továrny otevřené z důvodu šíření viru COVID-19. Ročně by Giga Shanghai mohla vyrobit až 150 000 elektromobilů, což není, tak málo na to, že se jedná pouze o první fázi Gigafactory.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *