Tesla našla místo na vysázení stromů

Elon Musk slibuje, že za všechny pokácené stromy, které se pokácejí během stavby Giga Berlín ve městě Grünheide vysází znovu. Teď Tesla vybrala i místo, kde stromy budou vysázeny.


Společnost bude vysazovat stromy v mnoha různých oblastech, ale údajně byly vybrány největší půdní plochy, kde se bude opětná výsadba konat. Podle agentury Brandenburg Area Agency a rbb24 jsou tyto lokace tři. Jedna se nachází v blízkosti Braniborska(přibližně 100 km od Giga Berlín). Druhou lokalitou je Baruth (přibližně 65 km od Giga Berlín) a třetí lokalitou je Bad Saarow(přibližně 30 km od Giga Berlín).

Na těchto třech lokalitách se nebudou sázet jen borovice, místní agentury požadují hlavně listnaté stromy, které budou mít lepší dopad na životní prostředí. Toto se liší od současného pozemku, na kterém bude stát Giga Berlín. Zde jsou vysázeny pouze jehličnaté stromy, které jsou určeny na výrobu kartonu.

Německá asociace ochrany lesů také udělila společnosti Tesla souhlas. Domnívají se, že odstranění borovicového lesa může být ve skutečnosti dobré, protože Tesla nabídla „správnou kompenzaci“ se stromy, které jsou z dlouhodobého hlediska vhodnější pro udržitelnost a pozitivní dopad na životní prostředí.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *