Tesla nabízí slevu za nabíjení na Superchargerech mimo špičku

Americká automobilka Tesla testuje v Kalifornii pozoruhodný způsob, kterým chce v budoucnu snížit vytížení svých rychlonabíjecího stanic Supercharger a také snížit fronty, které se na některých místech tvoří.


Aby motivovala majitelé vozů Tesla nabíjet své vozy v různou denní dobu, tak nyní nabízí výrazné slevy na nabíjení pro ty, kteří budou svůj elektromobil na Superchargerech nabíjet mimo špičku. Někteří majitelé nyní zaznamenali zprávu přímo od automobilky Tesla.

 „Máte v plánu cestu na tento víkend? Nespěchejte a nenabíjejte draze, jelikož my vám nyní nabízíme nabíjení na vybraných Superchargerech v Kalifornii za 0,09 dolarů za kWh. Pokud chcete váš elektromobil nabíjet za tuto opravdu nízkou cenu, tak na Superchargeru musíte nabíjet před 9. hodinou ranní a po 9. hodině večerní, dále tato sleva platí od 31.řijna do 1.listopadu. Naplánujte si trasu a rozvrhněte si jí tak, aby jste mohli využít slevu na nabíjení, kterou vám nabízíme“ uvedla Tesla ve zprávě pro majitele vozů Tesla.

Proč Tesla nabízí slevu na nabíjení na Superchargerech v Kalifornii?

Jedním  z hlavním případů tvoření front jsou svátky, kdy většina lidí cestuje po celé zemi za svými příbuznými, zejména před Vánoci. V tu dobu probíhá kolaps dopravy, jelikož jsou přeplněné letadla, benzínové pumpy, ale i nabíjecí stanice. Tesla se na tento nárůst přepravy snaží připravit a proto nyní vytvořila pilotní projekt, v kterém majitelům nabízí slevu na nabíjení v určité hodiny. Pro Teslu je i rozprostření nabíjení ekonomicky výhodné, jelikož s dodavateli elektřiny má podepsanou určitou smlouvu, kde je stanovený určitý limit, ten když překročí, tak Tesla platí mnohem více za nabíjení a ekonomicky se jí to nevyplácí. Uvidíme zda tento pilotní projekt bude úspěšný a v budoucnu by ho Tesla mohla realizovat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *