Tesla nabízí odkoupení Modelů 3 a Y na leasing

Když americká automobilka Tesla zahájila leasingový program Modelu 3, tak automobilka poznamenal, že zákazníci si již na konci prosince letošního roku nebudou moci vůz pronajmout. Tesla totiž plánuje veškeré své vozy využít pro službu Robotaxi. S ukončením přichází i několik otázek.


Automobilka Tesla nyní všem svým zákazníkům napsala informační email, ve kterém odhaluje svůj nový leasingový program pro rok 2021. V emailu Tesla napsala: „že program bude zahájen počátkem roku 2021 a bude obsahovat několik změn, díky nimž bude leasing vozidel pohodlnější. Patří mezi ně funkce, které by zákazníkům umožňovaly prohlížet faktury, zůstatky běžných účtů a spravovat možnosti plateb ze svého účtu Tesla.“

Možná nejpozoruhodnější aktualizace naznačená v emailu  Tesla naznačovala, že nájemci nyní mohou odkoupit svá pronajatá vozidla. Je pravda, že tato možnost byla pro nájemce Model S a Model X k dispozici již nějakou dobu, ale nedávný email automobilky Tesla byl zaslán také zákazníkům, kteří si pronajali Model 3 a Model Y. Taková možnost nebyla k dispozici pro Model 3 a Model Y dříve.

Nové místo k platbě

  • Pohodlně můžete provádět platby a zaregistrovat se do služby Autopay ve svém účtu Tesla.

Nové možnosti řízení

  • Prodloužení pronájmu
  • Převod vašeho nájmu
  • Koupě vašeho auta
  • Prodej prodejcům jiných než Tesla
  • Vykazování celkové ztráty
  • Žádost o předčasné ukončení pronájmu

Datum spuštění

„Toto nové prostředí spouštíme počátkem roku 2021. Další informace získáte, až se přiblížíme vašemu datu spuštění. V tomto okamžiku není nutná žádná akce.“

Pokud by Tesla skutečně umožnila nájemcům Modelu 3 a Modelu Y odkoupit svá vozidla na konci jejich doby pronájmu, naznačovalo by to, že výrobce elektromobilů implementoval některé změny ve svém plánovaném zavedení Robotaxi. Při zahájení leasingu Modelu 3 koneckonců automobilka zdůraznila, že pronajaté vozy jsou konkrétně určeny k využití pro autonomní službu.

Důvody této potenciální změny zůstávají zatím neznámé. V následujících měsících by Tesla měla zvládnout vyrábět tolik vozů, že by měla pokrýt veškerou poptávku, ale zároveň pokrýt i službu Robotaxi. Stane se, tak již po dokončení Giga Texas a Giga Berlín, což je v plánu na léto příštího roku.

 

Váš tým 

Zdroj www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *