Tesla nabízí nové pracovní pozice v Giga Berlín

Americká automobilka Tesla zveřejnila několik nových pracovních pozic pro svojí Giga Berlín, kde budoucí zaměstnanci nastoupí již v červenci letošního roku. Bude se jednat o řadu zaměstnanců, kteří budou při spuštění první evropské Gigafactory a začátku výroby Modelu Y s bateriovými články 4680.


Za poslední týden uvedla automobilka Tesla celkem 28 nových pracovních nabídek, které jsou od návrhářů až po operátory výroby. Na začátku výstavby Giga Berlín německý magazín uvedl, že Tesla nejspíše plánuje přijmout 7000 nových zaměstnanců právě pro svojí první evropskou Gigafactory.

Tesla již nabrala do Giga Berlín přibližně 7000 zaměstnanců, ale někteří byli nakonec přesunuti do skladu. Od té doby nezaplnila Tesla všechny pozice, které v Giga Berlín byly a nejspíše jsou volné. To se nyní rozhodla změnit a nabídla řadu nových pracovních pozic.

Tesla nabízí opravdu řadu pozic s různými zaměřeními

Některé z nových pracovních míst zahrnují školení nových zaměstnanců, designových návrhářů až po operátory výroby. Tesla musí tyto pozice obsadit do července 2021, jelikož v tento měsíc plánuje zahájit i výrobu v Giga Berlín. Takže se není čemu divit, že se Tesla bude opravdu snažit, aby pracovní pozice obsadila.

Zdroj: Tesla.com

Jedna pozice je opravdu výjimečná a náročná

Možná nejnovější a zároveň i nejnáročnější pozicí je operátor výroby, který bude mít na starosti řízení Giga Pressu. Právě Giga Berlín bude vybavena obřím lisem, který nalezneme i v továrně Fremont či v Giga Šanghaj.

Uvidíme, jak se Tesle bude na evropské trhu dařit poté, co začne s výrobou Modelu Y v Giga Berlín. V současné době se stala nejprodávanější automobilkou v Německu v oboru elektromobility a porazila i známý koncern Volkswagen se svým ID.3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *