Tesla nabízí nabíjení mimo špičku za polovinu ceny

Americká automobilka Tesla začala v loňském roce zvýhodňovat nabíjení na Superchargerech mimo nabíjecí špičku. Nejdříve se tomu, tak stalo v Kalifornii a poté ve Švédsku či v Norsku. Teď se Tesla rozhodla přijít s další slevou na nabíjení.


V posledních letech se začátkem sériové výroby Modelu 3 přibylo po celém světě několik desetitisíců vozů Tesla. Ovšem počet dodaných vozů se nerovná počtu vystavených Superchargerů, takže se ve velkých městech stává, že majitelé nemají své vozy, kde nabíjet. V současné době má Tesla po celém světě více než 20 tisíc Superchargeru, což se logicky nerovná počtu vozů, který po celém světě jezdí.

A právě v loňském roce se Tesla majitelům v Kalifornii rozhodla zvýhodnit nabíjení mimo nabíjecí špičku. V tuto dobu mohou majitelé vozů Tesla nabíjet své vozy za jednu třetinu obvyklé ceny. Po vyzkoušení v Kalifornii se tuto výhodu rozhodla zavést i v Norsku či Švédsku.

Tesla se slevami pokračuje

Nyní se Tesla ve zvýhodňování nabíjení rozhodla pokračovat. Ve větších městech v Kalifornii mají majitelé vozů Tesla zvýhodněné nabíjení od sedmi večer do desíti večer. V tuto dobu mohou nabíjet za polovinu běžné ceny.

Bohužel v nejbližší době Tesla nic podobného v Česku neplánuje. V České republice jezdí zatím málo vozů, takže není potřeba zvýhodňovat nabíjení. Ovšem do pár let by Tesla něco podobného mohla zavést i v Česku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *