Tesla nabízí dokoupení funkce Homelink k Modelu Y

V minulosti mohli majitelé Tesly využít vestavěnou verzi Homelinku k otevření garážových vrat. Nyní se Homelink dodává samostatně a není součástí automobilu, i přesto je instalace velmi snadná, jak ukazuje fanoušek Tesly DAErik ,který o instalaci Homelinku natočil krátké video na YouTube.


Nedávno dodala Tesla DAErikovi nový Model Y, čímž získal spousty námětů na nová videa. Na prvních jeho videích jsme mohli vidět zrychlení Modelu Y z O na 100 km/h, teď se rozhodl do svého Modelu Y nainstalovat Homelink, aby mohl jednoduše otevírat svá garážová vrata a ne jenom pomocí velkého ovladače.

Homelink dokáže ovládat nejenom několik garážových vrat, ale i zabezpečovací systémy, světla, termostaty a další věci. Je to taková „programovatelná“ funkce ve vozech Tesla.

Funkce Homelink pracuje na řadě rádiových frekvencích, po zachycení frekvence a pokynu může na dálku provést otevření garážových vrat. Homelink nemá vůbec připojení k internetu, takže pro otevření garážových vrat nemusíte být zrovna na WI-FI. Funkce Homelinku bez WI-FI je vhodná pro ty majitele, kteří bydlí v oblastech, kde se setkávají s častým výpadkem internetu/elektřiny nebo nemají ve své garáži WI-FI.

Homelink ve vozech Tesla umí automaticky otevírat garážová vrata, brány, rozsvítit světlo či regulovat nastavení termostatu Vzdálenost, ve které můžete využívat funkci Homelink je možné regulovat přímo ve voze. U úzkých garážových vrat je možné nastavit i automatické sklopení bočních zrcátek.

Do května 2019 byl Homelink součástí vozidel Tesla. V květnu 2019 se automobilka Tesla rozhodla tuto funkci odstranit ze základní výbavy, nejprve u Modelu 3. Tesla poté Homelink přidala jako další upgrade do svého internetového obchodu, kde najdete mnohé originální příslušenství pro vozy Tesla. Cena dodatečného Homelinku je 300 $.

DAErik ve svém videu podrobně popsal proces aktivace Homelinku ve svém Modelu Y. Nejprve musel pojmenovat každé garážové vrata a poté provedl jednoduchou synchronizaci mezi autem a garážovými vraty. Celé videu má podle DAErika usnadnit instalaci Homelinku novým majitelům u Modelu Y.

Jediná nevýhoda Homelinku je, že pokud ho chcete nainstalovat do Modelu 3 či do Modelu Y, tak musíte navštívit servis Tesla, kde vám ho odborně nainstalují. Tesla varuje, že pokud by jste se funkci pokoušeli instalovat samy, tak ztratíte záruky a v případě špatné vaší instalace vám nebude dodatečně nainstalován a vy si budete muset koupit nový.

 

Váš tým 

Zdroj www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *