Tesla nabírá 1000 zaměstnanců. Pomůžou v prodejích a v dodávkách vozů

Automobilka Tesla vymyslela chytrý plán, jak zvýšit dodávky, aby splnila cíl, který si na konci letošního roku stanovila. Tesla si na začátku letošního roku řekl, že chce za tento rok dodat 500 tisíc vozů svým majitelům. Vypadá to velmi nadějně, ale aby Tesla vše stihla, tak musí zvýšit počet zaměstnancům. Automobilka nyní přidává 1000 zaměstnanců, kteří se budou věnovat prodejům a dodávkám vozů Tesla.


Tesla se rozhodla pro tento vážný krok a navíc změnila i strategii a zaměřila se na najímání zaměstnanců na částečný úvazek. Je zajímavé, že změna strategie přichází rok poté, co generální ředitel Elon Musk hovořil o uzavření většiny poboček Tesly.

Automobilka se zaměřuje především na prodej vozů online přes svůj webový konfigurátor. Musk před rokem řekl, že prodej vozů online je budoucnost, ale pro Teslu přítomnost a chce na ní společně s Teslou přejít. Ovšem pár měsíců poté Tesla změnila obchodní strategii a řekl, že plánuje rozšiřovat maloobchodní síť svých poboček.

Začátkem letošního roku automobilka ve skutečnosti zvýšila prodej a dodávku na několika trzích, protože produkce roste a potřebuje větší kapacitu na podporu distribuce vyšších objemů vozidel. Nyní dle informací ze zahraničí to vypadá, že Tesla najala 1000 nových zaměstnancům, aby se starali o prodeje a dodávky vozů Tesla. Tyto zaměstnance Tesla využije především v Severní Americe a to na pouhé dva měsíce, tedy až dosáhne svého cíle.

Nový zaměstnanci pracují  u Tesly na částečný úvazek. Právě tato strategie šetří Tesle finance, protože zaměstnanci na částečný úvazek mají méně výhod a Tesla jim například nepůjčuje vozy či nejkupuje mobilní telefony a notebooky.

Tesla navíc těmto zaměstnanců dává velkou příležitost pracovat u největšího výrobce elektromobilů na světě. Navíc si tito zaměstnanci tvoří cestu do automobilky Tesla na plný úvazek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *