Tesla na trh uvádí nově cenově dostupné solární panely

Automobilka Tesla uvedla na trh nový výkonnější solární panel a snížila cenu svých solárních produktů, které nabízí, čímž chce přispět k zvýšení solární energetiky.


Během několika posledních let se Tesla snaží zaměřit na solární průmyslu a vyvíjí solární panely, střechy a dokonce i domácí či průmyslová uložiště. Po zakoupení společnosti SolarCity se Tesla více zaměřila na solární průmysl.

Automobilka Tesla na trh uvedla již vlastní solární střešní tašky, který zlepší instalaci a také sníží náklady na solární panely, které bývají často drahé.

V loňském roce Tesla spustila nový program v němž mohou majitelé na svůj dům nainstalovat solární panely bez nákladů a bez smlouvy. Kromě toho začala Tesla snižovat ceny, aby na trhu patřila mezi nejlepší.

Nyní můžeme v online konfigurátoru na stránkách Tesly najít solární panel o velikosti 11,34 kW za 10 000 dolarů, ale Tesla stále svůj konfigurátor aktualizuje.

Zdroj: Electrek.co

Dříve Tesla prodávala solární panel velikosti 7,56 kW za 19 500 dolarů nebo 2,58 kW za 14 430 dolarů. Díky novým solárním panelům, které jsou o 10% výkonnější nyní Tesla oznámila, že solární panel velikosti 8,16 kW vyjde na 16 000 dolarů, přičemž jeden watt stojí 1,96 dolarů.

Ceny za solární panely se samozřejmě liší podle států a konkrétních míst. Konkrétní ceny v jednotlivých státech budou k dispozici až Tesla oznámí finální cenu, tu by jsme se měli dozvědět ještě dnes.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *