Tesla musela zastavit výstavbu Giga Berlín!
Americká automobilka Tesla nezaplatila svůj účet za vodu, která byla dodána do Giga Berlín a proto byla dodávka vody přerušena, dokud Tesla neuhradí svůj účet. S odstávkou vody přichází i kompletní zastavení stavebních prací v Giga Berlín.
Stavební tým Tesly není v současné době schopný pokračovat ve výstavbě Giga Berlín, která má začít výrobu již v červenci příštího roku. Vodohospodářské sdružení Strausberg-Erkner bylo nuceno přívod vody do Giga Berlín zastavit, jelikož Tesla neuhradila fakturu, kterou jí vodohospodářské sdružení vystavilo.
Místní obyvatelné se ze začátku výstavby Giga Berlín obávali, že nebude dostatek vody. Nakonec Tesla upravila svůj původní plán. V novém plánu snížila spotřebu vody na 1,4 milionu metrů krychlových ročně.
Zdálo se, že Giga Berlín bude zprovozněna možná ještě dříve než se plánovalo. Stavební tým budoval celý komplex Giga Berlín neuvěřitelnou rychlostí.
Tesla plánuje zahájit výrobu v Giga Berlín v červenci 2021. Jako první se zde bude vyrábět Model Y. Se začátkem výroby se poprvé Model Y dostane i do Evropy. Giga Berlín bude disponovat osmi obřími lisy, které budou vyrábět zadní část Modelu Y. Tesla je schopna za pomocí obřích lisů vyrábět zadní část pouze z jedno dílu, což značně urychlí výrobu. Navíc by první evropská Gigafactory měla disponovat i moderní lakovnou, která zajistí kvalitní lak na vozech Tesla.
Automobilka zde plánuje vyrábět i svůj vlastní bateriový článek 4680, který představila v rámci akce Tesla Battery Day. Tesla si připravila nový design strukturální baterie, která je určený pro výrobu Modelu Y s novými bateriovými články.
Ve středu údajně Tesla konečně podepsala oficiální smlouvu na dodávku vody pro Gigafactory Berlín.
Váš tým
Zdroj www.electrek.co