Tesla možná začne do Evropy dovážet levnější Model 3 z Číny

Zahraničtí kolegové přišli s novou informací, která se týká Model 3 vyráběného v Číně. Ten by se dle neoficiálních informací měl začít dovážet i do Evropy. Pro Evropany je příchod tohoto Modelu 3 do Evropy dobrou zprávou.


Evropská verze Modelu 3 se nyní vyrábí v továrně Fremont v USA. Do Evropy by se, ale neměl vozit pouze Model 3 vyrobený v USA, ale i Mode 3 vyrobený v Číně, tzv. Made in China.  Tento Model 3 je výrazně levnější a dostupnější a v Evropě by jsme se ho mohli dočkat koncem letošního roku.

Automobilka Tesla vyrábí v Číně levnější Model 3.  Tento Model 3 je mnohem levnější z důvodu levnější pracovní síly a použití lokálních komponentů.

Musk již v minulosti řekl, ž vozy od americké automobilky Tesla nejsou cenově dostatečně dostupné a je potřeba jednat. Právě dovoz čínského Modelu 3 do Evropy by zpřístupnil Model 3 širší veřejnosti, pokud nebude drahý dovoz z Číny.

Pro Teslu by byl dovoz Modelu 3 z Číny ideálním řešením, aby byla schopna zprovoznit Giga Berlín a začít masivně dodávat Model Y, přičemž by mohla pracovat na snížení ceny Model 3, který se bude v Giga Berlín vyrábět. Navíc by dovoz uvolnil kapacity továrny Fremont v USA, která má již teď hodně práce.

Podle recenzí Model 3 vyrobeného v Číně se zdá, že je dokonce kvalitnější než ten vyrobený v USA. Kvalitnější zpracování Model 3 vyráběného v Číně je jasné, jelikož Giga Šanghaj je mnohem novější než továrna Fremont, kterou Tesla koupila od automobilky Toyota.

Uvidíme, zda Tesla do Evropy bude Modle 3 vyrobený v Číně dovážet. Za náš tým by to bylo skvělé, jelikož by se Model 3 stala dostupnější i v Evropě. Ale zatím se jedná pouze o neoficiální informaci, ke které se Tesla nevyjádřila.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *