Tesla možná za Q3 2020 překoná rekord v počtu dodaných vozidel

Uniklý e-mail generálního ředitele automobilky Tesla Elona Muska zaměstnancům automobilky naznačil, že americká automobilka může mít velmi vysokou šanci na dosažení rekordního počtu dodávek vozidel v tomto čtvrtletí Q3 2020. Aby si Tesla udržela „náskok“ v počtu dodaných vozů v tomto čtvrtletí, tak bude muset ještě více přidat a na konci čtvrtletí by jsme se mohli těšit na pokoření rekordu.


Dle nových záběru z továrny Fremont se zdá, že Tesla má na parkovacích místech, které jsou okolo továrny Fremont umístěno několik desítek vyrobených vozů, které nejspíše čekají na dodání svým majitelům.

„Máme dodávky v rekordním čtvrtletí, ale abychom toho dosáhli, budeme se muset ještě hodně zabrat.“ Jedná se o největší počet vozidel za den, které jsme kdy museli dodat. Dodávky vozidel považujte za absolutní nejvyšší prioritu. Je také nesmírně důležité, abychom po zbývajících 10 dní udržovali produkci na nejvyšší možné úrovni. To je pro kalifornský trh životně důležité, “napsal Musk v mailu svým zaměstnancům.

Automobilka Tesla má za svojí historii již hodě úspěšných čtvrtletí. Při rekordním čtvrtletí se stávalo, že Tesla přibližně 30% svých dodávek uskutečnila až týden před ukončení daného čtvrtletí. Pokud tomu bude, tak i v tomto čtvrtletí, tak Tesla opravdu dosáhne rekordu v počtu dodaných vozů za jedno čtvrtletí.

Většinu nově vyrobených vozů produkuje Giga Šanghaj a továrna Fremont. Právě záběry z těchto dvou továren ukazují, že většina parkovišť jsou plná vozů Tesla, které čekají na dodání svým majitelům. Giga Šanghaj, ale 1.řijna na deset dní pozastaví výroba, nejspíše,aby ohla uskutečnit přechod na LFP baterií.

Tesla chce do konce letošního roku dodat přibližně 500 000 vozidel. Automobilka dodala pouze 88 496 vozidel v prvním čtvrtletí a 90 891 automobilů ve druhém čtvrtletí,aby Tesla splnila svůj cíl, tak by musela ve třetím čtvrtletí dodat více jak 140 000 vozidel, aby skutečně mohla dodat 500 000 vozidel ročně. Je možné, že Tesla opravdu zabere a svůj cíl si splní i přesto, že by ve čtvrtém čtvrtletí musela dodat dalších 180 000 vozidel.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *