Tesla možná vystaví novou Gigafactory ve Velké Británii

Na internetu se objevili spekulace o tom, že automobilka Tesla společně s britskou vládou hledají vhodné místo pro stavbu Gigafactory v Anglii.


Automobilka Tesla v současné době staví Giga Berlín, která by měla být v provozu v červenci 2021. právě dokončení Giga Berlín je pro většinu budoucích, ale i stávajících majitelů vozů Tesla velmi klíčové. Generální ředitel Elon Musk řekl, že expanze Modelu Y do Evropy bude poté, co se dostaví Giga Berlín, která bude Model Y vyrábět.

Při oznámení první Gigafactory v Evropě Elon Musk řekl, že Gigafactory bude stát poblíž Berlína, ale Tesla uvažuje i o Velké Británii, ale  Musk poté zjistil, že stavba Gigafactory v Británii je velmi riskantní.

Právě Brexit způsobuje pro Teslu velkou obavu. Nejspíše díky Brexitu si Tesla nakonec vybral místo poblíž Berlína a ne ve Velké Británii.

Jaký vztah má automobilka Tesla s Velkou Británií?

Nová zpráva v Property Week tvrdí, že Ministerstvo pro mezinárodní obchod právě hledá vhodný pozemek o rozloze 4 miliony čtverečních stop. Pozemek má pro Teslu sloužit pro vybudování nové Gigafactory.

Ministerstvo pro mezinárodní obchod, ale zatím nepotvrdilo spolupráci s automobilkou Tesla:

„Vláda pracuje na tom, aby se Velká Británie stala světovým místem pro vývoj elektromobilů. Ministerstvo pro mezinárodní obchod úzce spolupracuje s partnery na výstavbu továren a výzkumných centrech. Právě vývoj a výroba elektromobilů by v budoucna měla být po celé Velké Británii.“

Vláda spolupracuje s průmyslem na tom, aby se Velká Británie stala místem volby pro vývoj světových technologií elektrických vozidel. DIT úzce spolupracuje s partnery na vymezení míst pro nové investice do výzkumu, vývoje a výroby elektrických vozidel po celé Velké Británii. Nová Gigafactory by podle získaných informací měla stát na pozemku v průmyslovém parku Gravity o rozloze 650 hektarů v Somersetu v jihozápadní Anglii.

Automobilka Tesla má v Anglii prakticky své kořeny, jelikož ve spolupráci se společností Lotus vyvinuli Roadster. Mimo jiné pro Teslu pracuje spousta inženýrů právě z Anglie.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *