Tesla možná vystaví druhou Gigafactory v Číně

Akcie automobilky Tesla v úterý ráno vzrostly o 7 % v předobchodním obchodování poté, co čínské media vypustili informace o druhé Gigafactory v Číně.


Giga Šanghaj je již necelý rok v provozu a díky velké úspěšnosti se Tesla rozhodla dodat této Gigafactory i rozšíření, kde bude vyrábět Model Y  a další.

Automobilka Tesla pomáhá rozvíjet čínský trh s elektromobily, který je v momentální době největším na světě a každým dnem roste. Jeho rychlý růst mají za následek i pobídky, které čínská vláda nabízí.

Výroba vozu Tesla v Giga Šanghaj neustále roste, aby byla Tesla schopna vyhovět poptávce vozů na místním trhu. V roce 2020 počítá Tesla s výrobou až 200 000 vozů ročně, jelikož zde bude vyrábět i Model Y, který teď dodává v USA.

Již v minulosti generální ředitel Elon Musk naznačil, že automobilka Tesla bude v Číně více Gigatováren, aby byla schopna vyhovět aktuální poptávce místního trhu.

Nyní se začaly objevovat informace, že Tesla začala s výstavbou druhé Gigafactory v Číně poté, co úředníci Liangjiang New Area potvrdili, že se setkali s vedením automobilky Tesla ohledně urychlení celé výstavby.

Nová Gigafactory by měla vyrůst v oblasti Liangjiang, což je nová průmyslová oblast, která je v rámci velkoměsta  Chongqing. Viceprezident automobilky Tesla Tao Lin se sešel s potřebnými úředníky, aby se domluvili na možném urychlení celého projektu Gigafactory. Není, ale známe zda Tao Lin jednal přímo o urychlení Gigafactory nebo se jednalo výstavbu servisních středisek či Superchargerů.

Ve druhém čtvrtletí dodala automobilka Tesla v Číně zhruba 30 000 vozidel a v červnu zaujmula působivých 23 % trhu EV v zemi.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *