Tesla možná bude mít rekordní čtvrtletí i přes globální pandemii

Automobilka Tesla mnohé překvapila svými rekordními dodávkami během druhého čtvrtletí, které bylo ohroženou globální pandemií.


Během druhého čtvrtletí byl automobilový průmysl po celém světě, kromě Číny velmi ohrožený. Tesla není výjimkou, jelikož musela zavřít svojí továrnu Fremont, kde vyrábí většinu svých vozidel. Továrnu Fremont byla Tesla nucena odstavit od konce března až do začátku května.

Analytici Wall Street předpovídali, že dodávky automobilky Tesla budou během druhého čtvrtletí 60 000 až 70 000 vozidel, což by ve stejném období představoval pokles o 25%.

Nyní se dozvídáme, že Tesla by měla mít mnohem vyšší dodávky během druhého čtvrtletí. Očekává se, že během druhého čtvrtletí bude mít Tesla až 95 000 dodaných vozidel.

Tesle se po globální pandemii daří skvěle, jediné problémy má z logistikou. Jelikož se ještě všechny společnosti nevzpamatovali z pandemie, tak Tesla stále nemá možnost naplno doručovat vozy a další věci železniční a silniční přepravou.

Tento týden se generální ředitel Elon Musk omluvil zákazníkům, kteří čekají na vyřízení objednávek. Tesla v poslední době zaznamenala velký nárůst objednávek nestíhá je vyřizovat.

„Cíl dodání společnosti Tesla bude záviset na vyřešení některých z těchto logistických problémů v příštích několika dnech, aby se auta do konce měsíce dostaly k zákazníkům.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *