Tesla Model Y přijde do Evropy až po dostavení Giga Berlín

Generální ředitel Tesly Elon Musk nedávno zodpověděl otázku, kdy přijde Model Y do Evropy. Jeho dopověď byla velmi stručná a jasná.


Tesla ve svých začátcích vyráběla svoje elektromobily pouze v továrně Fremont a Giga Nevada. Z těchto dvou továren je dodávala svým zákazníkům do celého světa. Teď se to, ale změnilo.

Nyní vyrábí Model 3 pro čínský trh v nově vystavené Giga Šanghaj, zde v momentální době pracuje i na dokončení fáze 2, kde by se měl vyrábět Model Y.

V momentální době Tesla staví další svojí Gigafactory, v pořadí již čtvrtou. Elon Musk na svém Twitteru odpověděl na otázku, kdy přijde Model Y do Evropy.

Jeho odpověď byla následují: Až se postaví Giga Berlín. Právě v Giga Berlín se má vyrábět Model Y pro celou Evropu. Tesla očekává, že Model Y bude mít ještě větší úspěch než Model 3, který trhal rekordy v prodeji elektromobilů.

Tesla nejprve začíná s dodávkami nového Modelu v USA, Kanadě a až poté dodává nový Model do jiných zemí. Giga Berlín by měla být do roku 2021 postavena, takže se za rok můžeme těšit na první dodávky Modelu Y.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *