Tesla Model Y používá na vytápění tepelné čerpadlo

Tesla Model Y míří již ke svým prvním zákazník, je tedy na čase, abychom se podívali, jaké zajímavé funkce přináší. Jedna z hlavních zajímavých funkcích je systém vytápění, který Tesla použila.


V návodu k Modelu Y najdeme i bod, který se zabývá vytápěním. Zde Tesla uvedla, že pro větší účinnost vytápění zde použila tepelné čerpadlo. To znamená, že i při vytápění vozidla poběží kompresor a ventilátor klimatizace. Rozdíl je v tom, že ventilátor otočí proti režimu chlazení a teplo se, tak dostane z vnějšího vzduchu do interiéru vozidla.

S využitím tepelného čerpadla přišli i jiní výrobci elektromobilů, například Renault Zoe nebo Mini Cooper SE. Díky systému tepelného čerpadla by se měl Modelu Y prodloužit dojezd především v zimním období, kdy se vytápění vozu používá nejčastěji. Pro Teslu využití toho to systému znamená ušetření na systému vytápění, jelikož výrobci pouze přidají některé součástky do systému klimatizace.

Celé tepelné čerpadlo, jak jste si mohli všimnout na obrázku je blízko elektromotoru, který se zahřívají. Takže je možné, že pro vytápění Modelu Y Tesla využije i teplo, které vydává elektromotor při jízdě, snad se brzy dozvíme, jestli tomu, tak je.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *