Tesla Model Y, pojďme se podívat na tepelné čerpadlo, které udělalo takový rozruch!

Jedna z největších změn na Tesla Model Y se konečně dostala do slavných videí, třeba do Munro & Associates. Sandy Munro to představil ve videu. Ačkoliv se celkově nedostal do podrobností, tak už známe nějaké informace. Munro ho porovnal s kompresorem eAC na modelu 3.


Pokud se ptáte sami sebe, proč inženýr porovnává tyto prvky, pravděpodobně si nejste vědomi, že tepelné čerpadlo je sofistikovanější klimatizační systém. Místo toho, aby pouze ochlazoval interiér vozu, může také přenášet teplo na části, ve kterých je to nezbytnější, například udržovat baterii v teple a zlepšit její výkon v chladném počasí.
Tepelná čerpadla jsou mnohem účinnější než odporové ohřívače. Utrácí méně elektřiny, ale za cenu zvýšené složitosti. Zdá se, že Tesle to fungovalo s modelem Y. O tom budeme vědět více, když Munro dokáže systém tepelného čerpadla otevřít, tak se podíváme dovnitř.
Nyní se inženýr přesvědčil, že kompresor eAC u modelu 3 byl zapouzdřen, což snížilo úroveň hluku, který vytváří.
Nedávný článek ukazuje, že model Y za všech podmínek vytváří méně hluku než model 3. V tomto smyslu je zbavení se případu úsporným opatřením, jako je nenatření panelů a dílů do interiéru vozidla. Munro také zmiňuje skutečnost, že Tesla přijal pouze jeden radiátor a že montáž tepelného čerpadla, která mu umožňuje skákat kolem a pomáhá udržovat hladinu NVH (hluk, vibrace a tvrdost), se zvyšuje. Podívejte se na video hostované na kanálu Munro Live YouTube.

 

 

Váš tým 

Zdroj www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *