Tesla Model Y má silnější hnací ústrojí než model 3!

Nový test výkonu Tesla Model Y ukazuje, že má silnější hnací ústrojí než výkon modelu 3, přestože oba mají mít stejné hnací ústrojí.


Modely Y a Model 3 údajně sdílejí více než 75 % jejich částí. První z nich je určitě větší a má jiné zadní tělo, ale obě vozidla jsou postavena na stejné platformě a mělo se od nich očekávat, že budou mít stejnou baterii a elektrické motory. Nyní, když jsou dodávány první modely Y, majitelé je podrobují testům v reálném světě a jsou překvapeni výkonem modelu Y. YouTuber Drag Times byl překvapen, jak blízko byl jeho výkon modelu Y k jeho výkonu modelu 3 na čtvrt míli.

Výsledky ukázaly, že zadní i přední motory modelu Y měly větší výkon než modely 3:

Přední motor     Zadní motor     Celkový výkon
Model 3      180,5 kW            255 kW              435,5 kW nebo 570 k
Model Y      198,5 kW            270,5 kW           469 kW nebo 623 k

Když je graf v průběhu času vidět, můžete vidět, že zatímco obě vozidla začínají s podobným výkonem, model Y je schopen dosáhnout vyššího výkonu a udržet jej déle:
Zde je celé video testů Drag Times o výkonu modelu 3 oproti výkonu modelu Y. Všimněte si, že ve videu také tvrdí, že baterie typu Y má větší kapacitu než baterie modelu 3, ale po zveřejnění videa si uvědomil, že nesprávně vyhodnotil parametr baterie ze softwaru a model Y má baterii stejné velikosti jako model 3.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *