Tesla Model se přibližuje s dojezdem k 546 km!

Elon Musk řekl, že Model S se blíží k dosažení dojezdu 645 km. To proto, že se Tesla neustále snaží zlepšovat technologii baterií a jiných důležitých součástek, které v dojezdu elektromobilů hrají velmi podstatnou roli.


Jeden z investorů se zeptal šéfa Tesly, kdy se zvýší počet článků v Modelu S a X z 18650 článků na 2170 článků. Zvyšování článku by mohlo mít vliv na cenu elektromobilů Tesla, ale v poslední době nebyly žádné velké skoky zaznamenány, což znamená, že Tesla ještě tento krok nezrealizovala.

Elon Musk, generální ředitel Tesly vysvětlil otázky jednoho z investorů následovně„Základní chemie uvnitř článků se v průběhu let mnohokrát zlepšila,  … Jsme velmi spokojeni s energetickým obsahem, vylepšeními a účinností vozidla. Rychle se například přibližujeme k dojezdu 645 km pro Model S, “řekl Musk.

Model S má certifikát EPA, ve kterém je zapsán dojezd od 560 km do 600 km, zatímco Model X může na jedno dobití baterie ujet od 490 km do 527 km. Model 3 ve verzi Standart Range Plus může ujet na jedno nabití až 402 km. Jeho nejsilnější varianta, tedy Performace může na jedno nabití ujet až 518 km. Musk ve své odpovědi dále poznamenal, že čísla, které jsou uvedena na stránkách Tesly u Modelu S, X, 3, Y jsou spíše konzervativní.

„Ve skutečnosti má Model S a X větší dojezd, než je uvedeno na stránkách Tesly“ řekl Musk

Musk, ale zatím nepotvrdil, zda má Tesla v plánu zvýšení počtu článků v bateriích z 18650 na 2170 bateriových článků. Jediné, co Musk řekl je, že nové Modely S a X ve variantě Plaid mají tři motory a dostanou nové baterie.

Nedávno hacker Green objevil v hacknutém softwaru Tesly dva nové typy baterií s několika konfiguracemi pro Model S a X. Tyto baterie a speciální konfigurace by mohly souviset s příchodem varianty Plaid, stejně tak i nadcházející Tesla Battery Day, který se má uskutečnit v dubnu.

Ke konci rozhovoru Musk prozradil, co plánuje Tesla se společností Maxwell Technologies, kterou Tesla koupila v loni v květnu.

„Budeme o tom mluvit v Tesla Battery Day, který bude pravděpodobně v dubnu a pak bude na mnoho z těchto otázek zodpovězeno, “řekl Musk

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *